Úszó Eb: Cseh László aranyérmes 200 m vegyesen

2012. május 23. 18:30

Európa-bajnok lett 200 méter vegyesen Cseh László a debreceni úszó Eb-n. A magyarok összesen négy érmet szerzetek a szerdai döntők során: 1500 méter gyorson Kis Gergő második, Gyurta Gergely harmadik lett. Szintén bronzérmes lett 200 méter gyorson Kozma Dominik.

Óriási versenyben, Európa-bajnoki csúccsal győzött 200 méter vegyesen Cseh László a debreceni úszó Eb harmadik napján. Az ezüstérmet a brit James Goddard, a bronzérmet pedig az osztrák Markus Rogan szerezte meg. A másik magyar döntős, Verrasztó Dávid a hatodik helyen végzett.

A szerdai döntők során további magyar érmek is születtek. Mindjárt a délutáni program nyitószámában, 1500 méter gyorson két magyar is dobogóra állhatott: Kis Gergő ezüst-, Gyurta Gergely pedig bronzérmet szerzett. A számot az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte.

Némi meglepetésre bronzérmes lett 200 méter gyorson Kozma Dominik is. A számot a táv világcsúcstartója, a német Paul Biedermann nyerte, a második pedig a francia Amaury Leveaux lett.

Összesen 10 komment

medve
2012. május 23. 20:08
Ha van valaki, akiért nagyon drukkolok az olimpián, hát az Cseh. Akkor is nagyszerű sportoló, ha most sem jön össze az arany. Leginkább 400 vegyesen jöhet össze. Amúgy a magyar sport általános helyzetével ellentétben az úszásban megfigyelhető: 1-2 kimagasló egyéniség mögött ott van egy csapat, ráadásul tűnnek fel fiatalok. Ezen az EB-n 3 nap alatt 7 érmet szereztünk. Ez nagyon bíztató.