Így ünnepel Hosszú Katinka

2014. november 02. 16:23

Hosszú Katinka ismét megnyerte az úszók rövidpályás Világkupa-sorozatának összetett versenyét. Az utolsó, szingapúri versenyen a Gyurta-testvérek is nyertek egy-egy aranyat, Hosszú két győzelme mellett.

Négy magyar aranyérem született Szingapúrban az úszók idei rövidpályás világkupa-sorozatának hetedik, utolsó állomásának befejező napján, vasárnap. A legjobb eredményt Gyurta Gergely érte el 1500 méter gyorson, ugyanis 14:28.35 perces győztes idejével több mint egy másodperccel megdöntötte Kis Gergő közel hétéves országos csúcsát (14:29.58), amelyet még a debreceni Európa-bajnokságon állított fel.

Olimpiai, világ- és Európa-bajnok bátyja, Gyurta Dániel szintén győzött, méghozzá 100 méter mellen 56.87 másodperccel, ami mindössze 15 századdal volt lassabb, mint saját országos rekordja.

Hosszú Katinka a szombati három után, vasárnap két diadalt ünnepelhetett: előbb 100 méter háton, majd 100 méter vegyesen nem talált legyőzőre. Emellett gyűjtött még egy ezüstöt 400 méter vegyesen és egy bronzot 200 méter pillangón. Lemaradt ugyanakkor a dobogóról 50 méter pillangón és 400 méter gyorson, mivel előbbiben hetedik, utóbbiban nyolcadik lett.

A Vasas világ- és Európa-bajnoka mostani két elsőségével immár 122 egyéni vk-aranynál tart, amivel abszolút világcsúcstartó a rövidpályás vk-k históriájában, egyszersmind megnyerte az első helyezettnek külön 100 ezer dollárt garantáló összetett pontversenyt, akárcsak tavalyelőtt és tavaly. A férfiaknál az összetettet a dél-afrikai Chad Le Clos nyerte, Gyurta Dániel a második lett, amiért 50 ezer dollár prémiumot nyert. A két összetett győztesnek még egy kis pezsgős befutó is belefért.

Összesen 8 komment

alex44
2014. november 02. 23:14
Elképesztő teljesítmény ez Katinkától ebben az évben is ,tehát egy hatalmas GRATULÁCIÓ neki.Szerintem az év végi sportgálán nem kérdés hogy ki lesz az év egyéni női sportolója.
kuwiq
2014. november 02. 20:57
Bravó! Félelmetes ez a nő, és gratula a Gyurtáknak is!
tóth mária
2014. november 02. 18:44
Ez a lány aranyat ér! Gratula!
3M..
2014. november 02. 16:48
Magyarország számára csak az első hely az elfogadható, amit sportolóink menetrendszerűen hoztak. Nem találtak legyőzőre. Gratulálunk úszóinknak! Szebb Jövőt!