Kiderült, hat számban is elindul az ob-n Milák Kristóf

2024. április 01. 14:55

Az egy év után visszatérő olimpiai bajnok klasszis a tervek szerint gyors- és pillangóúszó számokban versenyezne az országos bajnokságon.

Nyitókép:  Reuters/Joel Marklund

Pont egy éve, legutóbb tavaly áprilisban a kaposvári ob-n versenyzett Milák Kristóf. Ahogy azt a Mandiner is megírta, a 200 méteres pillangóúszás világcsúcstartója hosszú szünet után a jövő héten, április 9-én kezdődő országos bajnokságon fog újra rajthoz állni. Hivatalosan április 4-ig lehet nevezni a futamokra, de a hazai szövetség rendszerében már lehet látni, hogy kik adták le nevezésüket a viadalra. Mint kiderült, Milák hat egyéni számban is versenyezni fog a Duna Arénában.

Pénteken fejeződött be a magyar úszóválogatottak háromhetes melegégövi edzőtábora, amelyen az olimpiai bajnok is ott volt. Így hát bizonyára feltöltődve, bemelegedve vág neki az ob-nek, amelyen

50, 100 és 200 méter gyorson, valamint ugyanezeken a távokon pillangóban áll rajthoz.

Azért gyorsan tegyük hozzá, hogy ez valószínűleg csak a tervezet, mivel az 50 gyors ugyanazon a napon lesz, mint Milák fő száma a 200 pillangó, és egy nappal később az 50 pillangó és a 200 gyors is ütközik. A Budapesti Honvéd 24 éves úszója tavaly áprilisban, a Kaposváron megrendezett ob-n a 200 pillangót 1:52:88 perces idővel nyerte meg. Az budapesti versenyen most képet kaphatunk arról, hol tart Milák az egy éves kihagyást követően.

Érdekesség ugyanakkor, hogy a listán nem szerepel Hosszú Katinka, aki novemberben jelentette be, hogy gyermeke születése után visszatér és megcélozza hatodik olimpiáját. Pedig ő is edzőtáborozott az elmúlt hónapokban, de lehet, nincs még azon a szinten, hogy eredményesen tudjon versenyezni.

Összesen 29 komment

sexykitty-76
2024. április 28. 00:15
🍓 ️ ­A­­ ­­d­­­ö­­­g­­­ö­s­­ ­­­l­­­á­­n­y­­­o­­k­­ ­­v­­á­­r­n­­­a­­k­ ­r­­­á­d­ 👉 𝗪­­­𝗪­­𝗪­­.­𝗖­­­𝗨­𝗠𝟰­­.­­𝗙­­­𝗨­𝗡
hümm
2024. április 04. 13:17
"Érdekesség ugyanakkor, hogy a listán nem szerepel Hosszú Katinka" Már szerepel... 200, 400 vegyes, 100 pillangó
manitowoc
2024. április 02. 16:28
Volt már arra példa, hogy egy olimpiai és világbajnok (ráadásul mindkettőben sokszoros bajnok) úszó hosszú kihagyás után visszatérve ismét olimpiát nyert. Phelps a 2012-es olimpia után, 14 (tizennégy) hónapos leállást követően 2013 októberben kezdett edzeni, és 2014 áprilisban (20 hónap után) versenyzett először. Mesában (Arizona), az Arena Grand Prix-n két számban indult: - a komoly az a 100 m pillangó volt, ahol 2. lett, Lochte mögött ÉRDEKESSÉG - a komolytalan az az 50 m GYORS volt, ahol Phelps PILLANGÓBAN ÚSZOTT, és... a 42. lett. Phelps aztán a 2016-os olimpián EGYÉNIBEN 2 aranyat: 200 m pillangó és 200 m vegyes, és 1 ezüstöt: 100 m pillangó nyert. DE persze, a Phelps 20 hónapos versenykihagyása NEM KÖZVETLENÜL Rio előtt történt.