Kiütéssel nyerte meg a teltházas derbit a címvédő – Újpest–Ferencváros 0–5

2024. február 25. 17:24

A Fradiban Vargának és Pesicsnek is nyolc perc kellett a duplához.

Zsinórban 15. alkalommal verte meg a Ferencváros az Újpestet, ezzel a lilák maradtak a még éppen bennmaradásért jelentő 10. helyen, a címvédő pedig továbbra is egy pont hátrányban követi a listavezető Paksot a tabellán.

VÉGEREDMÉNY: 0–5

90+3. perc: Marquinos kapott sárga lapot.

90. perc: három perc a hosszabbítás.

82. perc: Loncar tökéletes ütemben tálalt Pesics elé egy kontra végén, aki okosan pöccintett Banai fölött a hálóba. 0–5

A Fradi-tábor lelkesen énekli Mészöly Gézának a Boldog születésnapot című örökzöldet.

77. perc: Ramírez helyére Civic állt be a vendégeknél.

76. perc: Pesics is gólt lőtt. Loncar ugratta ki két védő között, a szerb támadó külsővel vágta a hálóba a labdát. 0–4

75. perc: Loncar sárgult be, miután felborította a frissen beállt Radosevicset.

74. perc: újabb újpesti csere, Radosevics lépett pályára Morschel helyett.

72. perc: Marquinos nyargalt el a bal oldalon, labdáját Loncar lőtte rá, de Banaiban elakadt a labda.

67. perc: Pesics áll be a duplázó Varga helyére a Ferencvárosban.

67. perc: újabb füstszünet.

64. perc: Loncar is gólt szerzett, Marquinos precíz beadását belsőzte a hosszú sarokba. 0–3

63. perc: a frissen beállt Abu Fani lőtt a kapu mellé.

Közben itt a hivatalos információ: 11 202 szurkoló tekinti meg a lelátón a derbit.

62. perc: cserél Sztankovics is – Ben Romdhane helyett Abu Fani, Katona helyett Marquinos, Botka helyett Makreckis a gyepen.

Egyelőre nincsen túl sok helyzet a második félidő elején. Csere viszont annál több.

57. perc: Mészöly újabb cseréje, Ganea helyett Kiss a pályán.

46. perc: a szünetben Csoboth, Mack és Fehér is lejött, helyükön Sasere, Tajti és Simon.

46. perc: a Fradi kezdte a második félidőt.

Ferencvárosi kiütést hozott a zöld-fehérek újpesti vendégjátéka, Varga Barnabás duplázott a Szusza Ferenc Stadionban
Fotó: MTI/Kovács Tamás

FÉLIDŐ: 0–2

45. perc: legalább 5 perc a hosszabbítás.

45. perc: Katona mesterien ad be a jobb oldalról, az ötösön érkező Varga Barnabás Antzoulas mellett perdít a hálóba. Ez volt a 15. találata a bajnokságban. 0–2

38. perc: újra füstszünetet hirdetett a játékvezető.

36. perc: Varga talált be: Katona jól passzolt a válogatott támadóhoz, aki megcsinált egy cselt, majd higgadtan passzolt a kapus mellett a hálóba. 0–1

30. perc: Banai öklözte ki a ferencvárosi beívelést.

27. perc: Pauljevics rádőlt egy elé pattanó labdára, de kapáslövése csúnyán fölé ment.

20. perc: az újpesti támadót, Csoboth Kevint is ápolni kell.

17. perc: a vendégek norvég játékosa, Zachariassen maradt lent a földön egy ütközést követően.

14. perc: Zachariassen jobb oldali beadását Varga fejelte kapura, Banai magabiztosan fogta a középre tartó labdát.

10. perc: Pauljevics lövését védte két kézzel Dibusz Dénes.

9. perc: egy remek újpesti szögletet az előrehúzódó Antzoulas csúsztatta mellé.

Még sosem vesztett derbit a Megyeri úton Mészöly Géza.

2. perc: Ramírez rúgta fejbe közvetlen közelről csapattársát, Cissét, akiről majdnem bepattant a labda a Fradi kapujába.

1. perc: az újpestiek kezdték a mérkőzést. Óriási füst fogadta a csapatokat, a két tábor lilába, illetve a zöldbe burkolózott.

A mérkőzést a nemzeti Himnusz vezeti fel.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás.

Jön a 296. derbi (az élvonalban a 240.), a labdarúgó NB I 22. fordulójának zárómeccsén ezúttal az újpestiek fogadják a címvédő Ferencvárost a Megyeri úton. A hazai lilák régi-új mesterük, a ma az 57. születésnapját ünneplő Mészöly Géza irányításával törnének borsot a Fradi orra alá (kérdés, milyen produkcióval lepik meg trénerüket a hazai pályán szereplő újpestiek). A zöld-fehérek a csütörtöki Ekl-búcsút kívánja feledtetni a Szusza Ferenc Stadionban. Ősszel 3–0-ra nyert otthon a Ferencváros.

A kezdőcsapatok:

Újpest FC: Banai - Fehér, Kobouri, Antzoulas, Doka - Keita - Ganea, Mack, Morschel, Pauljevics - Csoboth
Vezetőedző: Mészöly Géza

Ferencvárosi TC: Dibusz - Wingo, Cissé, Botka - Ramírez, Maiga, Katona, Loncar - Ben Romdhane, Zachariassen - Varga

2024. február 26. 07:26
0-2-nél, beállunk kontrára( egyenlítésért), nem megyünk sisak nélkül további pofonokért, pláné hogy fél mezőny játékos cserém van.