Olimpiai bajnok a Szabó-Kozák női kajak páros

2016. augusztus 16. 14:25

Olimpiai bajnok lett a Szabó Gabriella-Kozák Danuta női kajak páros 500 méteren a riói olimpián, miután egy hajszál – alig több mint 5 század – előnyt megtartva a német egység előtt elsőként haladtak át a célvonalon.

Kiss Brigitta

Megszerezte az olimpiai bajnoki címet a Szabó Gabriella-Kozák Danuta női kajak páros 500 méteren, miután a döntőben minimális különbséggel legyőzték a német párost. A magyar egység fél távnál vezetett, előnyét később növelni is tudta, a végére azonban elfáradtak, miközben a németek folyamatosan jöttek felfelé. Egy pici előnye (alig több mint 5 század!) azonban maradt a magyar kajakosoknak, így 1:43,687 perces idővel elsőként haladtak át a célvonalon és szerezték meg az aranyérmet.

Második helyen a Franziska Weber-Tina Dietze német egység végzett 1:43,738 perces idővel, míg a harmadik a Karolina Naja-Beata Mikolajczyk lengyel páros lett 1:45,207 perces idővel.

Kozák Danutának ez volt élete harmadik, míg Szabó Gabriellának második olimpiai aranyérme. Korábban a londoni olimpián Kozák egyesben és a női kajak négyes tagjaként lett olimpiai bajnok, utóbbi egységnek tagja volt Szabó Gabriella is.

Legjobb idővel jutottak döntőbe

A Szabó Gabriella és Kozák Danuta alkotta női kajak páros egyébként hétfőn megnyerte előfutamát, így rögtön bejutott az A-döntőbe, nem kellett tehát középfutamot evezniük. Ami már csak azért is szerencsés volt a magyar egység számára, mert Kozák Danuta kisebb betegséggel küszködött.

De nem csak saját futamát nyerte meg a magyar páros, hanem ők menték a legjobb időt is az előfutamban.