Tízmilliárd forintos közoktatási programot jelentett be a Klik

2014. április 23. 13:34

A szervezeti fejlesztésre, a hatékony intézményi működés feltételeinek megteremtésére Köznevelés az iskolában címmel indít tízmilliárd forintos fejlesztési programot a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ. Első körben a legnehezebb helyzetben lévő mintegy másfélszáz általános iskolát támogatják, csaknem hárommilliárd forintból.

2014. április 23. 13:34

Köznevelés az iskolában címmel indít tízmilliárd forintos fejlesztési programot a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik). A projekt az új fenntartói rendszer előnyeinek kiaknázására, az állami fenntartású intézmények fejlesztésére, a hatékony, a gyerekeknek egyenlő hozzáférést biztosító intézményrendszer kiépítésére fókuszál –mondta Marekné Pintér Aranka, a Klik elnöke miskolci sajtótájékoztatóján szerdán.

Az Új Széchenyi Terv keretében, az Európai Unió és az állam támogatásával kezdődő kiemelt projekt elsődleges célja a szervezeti fejlesztés, a hatékony intézményi működés feltételeinek megteremtése, a legjobb nevelési-oktatási példák és módszerek elterjesztése és támogatása, a legnehezebb helyzetben lévő általános iskolák támogatása, komplex információs rendszer kialakítása – közölte. Hozzátette: az állami intézményfenntartás rendszerében kiemelt fontosságú a köznevelés átfogó megújítása, fejlesztése, és fontos, hogy a pedagógusok támogatása, megbecsülése révén is a gyerekek versenyképes tudáshoz jussanak.

Az oktatási intézmények fejlesztéséről szólva Marekné Pintér Aranka kiemelte, hogy a legnehezebb helyzetben lévő mintegy másfélszáz általános iskolát támogatják, csaknem hárommilliárd forintból, főleg azért, hogy az újszerű oktatási-nevelési módszerekkel segítsék a napi pedagógiai munkát. Emlékeztetett arra is, hogy az elmúlt évben az alapvető feladat az oktatási intézmények működőképességének biztosítása volt, és „mindenféle pesszimista jóslat ellenére” nem dőlt össze a közoktatás rendszere az intézmények állami fenntartásba vételével. Most a működés konszolidációja és a fejlesztés következik – tette hozzá.

A fejlesztés Borsod-Abaúj-Zemplénben indul el, ahol a legnagyobb tankerület van és a legtöbb hátrányos helyzetű gyerek él. A megye négy tankerületének 23 településén, 26 intézményben 400 millió forintból kezdődnek fejlesztések. A Köznevelés az iskolában projekt a tervek szerint 2015. szeptember végére fejeződik be.

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mimes
2014. április 23. 15:28
Jól értem? Tehát a KLIK elkölt 10 milliárdot arra, hogy végre végezze már mindenki a munkáját? Mondjuk pl. hogy egy elrontott bérszámfejtés javítása ne 2-3 hónap legyen? Vagy pl. egy fénymásoló toner cseréje ne fél év? Huhúúú, netán végre lehet majd fénymásolni az iskolákban szeptember óta először??? :O
anegy_
2014. április 23. 14:40
Na, ezek után lehet szajkózni, károgni az oktatás "szétveréséről". Gallóné meg mosdathatja magát a 40 ezer szakszervezeti tagságával, hogy a pedagógusokat átveri a Nemzeti Pedagógus Kar.(ahol nincs tagsági díj) Gallóné a zsíros állását féltve áskálódik, a 40 ezer idióta értelmiségi tagság meg eltartja a 40 éve rájukszakadt matrónát. A szakmai ellenőrzéstől igen csak félnek a pedagojgoszok.
Agnieszka
2014. április 23. 14:30
Ez komoly összeg, itt kis iskolákról van szó, gyerekenként ez nagyon annyi, amiből már valami okosat lehet csinálni.Brávó! Még megérjük, h. nem annyi jut oktatásra, amennyi marad, hanem annyi, amennyi kell. Ez feltehetőleg még odébb van. Elsősorban a pedagógus béreket kellene emelni, mert filléres gondok között élő embertől elvárni éppen lehet minőségi munkát, csak nem fog menni.
buddhafoga
2014. április 23. 14:15
Micsoda pazarlás! Mennyi lélegeztetőgépet lehetne azon venni!? :D
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!